içimden geçenler içinden geçenler olsun,
konuşmadan anlatmak istedim içimdekileri içindekilere...
 
Bozlu Art Project, yeni sezonda Ahmet Görsev’in ‘’İçimden’’ isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Açılış akşamı Kerem Görsev Trio’nun küçük bir konser vereceği sergi,Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) yararına düzenleniyor. Eğitimin erken yaşlardan itibaren başladığına inanmakta olan Görsev, bu düşüncesinden yola çıkarak, geleceğin anne ve babalarının eğitilmesi gerektiği mesajını vermeyi amaçlıyor.
 
Ahmet Görsev’in hayatında ‘An’ların sonsuzlaştığı karelerden 40 tanesine tanıklık edeceğimiz sergide, Görsev’in hissettiklerine yakınlaşma fırsatı bulacağız. Kah kızıl bir günbatımında, kah bir operayı izlerken balkonda oturmuş bulacağız kendimizi. Bazen kırlarda en mutlu anılarımızı hatırlayacağız bazen de bir otel odasında hüzün duygularımız gün yüzüne çıkacak… Görsev’in seçkisini yaptığı 40 fotoğrafta birbirinden bağımsız ve uzak konuları içeriğe dahil etmesi Görsev’in içsel kadrajı ile bize ulaşmasından başka bir şey değil.
01 - 16 Ekim 2015 tarihleri arasında Bozlu Art Project Şişli’de düzenlenecek olan serginin geliri AÇEV’e bağışlanacaktır.
 
Ahmet Görsev
1957 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Görsev, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (şimdiki adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Resim Bölümü’nden 1982 yılında mezun olur. Fotoğraf sanatına ilgisi küçük yaşlarda edindiği bir kamerayla babasından esinlenerek başlar. Görsev, Akademi’de aldığı resim eğitiminin yanı sıra profesyonel hayatını aydınlatma tasarımı amacı ile devam ettirdiği için fotoğraflarında kompozisyon, desen, siyah&beyaz dengesi gibi unsurlar ön plana çıkmaktadır. Jazz müzik ve klasik müzik dinleyicisi olan Görsev, fotoğrafın da bir müziği ve ritmi olduğunu yansıtmayı amaçlamaktadır.