Yazar

Zeki Coşkun

Sayfa Sayısı

148

Ebat

19,5 x 13,5 cm

ISBN

978-605-5717-80-3

Baskı Bilgileri

1. Baskı, İstanbul, 2019

Editör

Özlem İnay Erten

Yayın Yönetmeni

Oğuz Erten

“Bozlu Sanat Buluşmaları” 2016 yılında, akademik eğitimden profesyonel yayıncılığa, kamudan özel kuruluşlara, vakıflara ve sanat yönetimine uzanan bir söyleşi programı olarak, Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda, Zeki Coşkun’un danışmanlığı ve moderatörlüğünde hayata geçti. Her konunun önde gelen temsilcileriyle gerçekleşen bu söyleşiler neticesinde, “21. Yüzyılda Sanat…?” sorusuna ilişkin dikkate değer bir panorama ortaya çıktı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Zeki Coşkun, Yasemin Bay, Evrim Altuğ, Serhan Ada, M. Özalp Birol ve Nedret Apaydın ile Türkiye kültür ve sanatının farklı cephelerine dair deneyim, gözlem ve değerlendirmelerden oluşan bu panoramayı “21. Yüzyılda Sanat…? Kurumlar, İletişim ve Yönetim” başlığı altında kitaplaştırdı.

Zeki Coşkun, Modern Çağ ve sonrasının izini sürerek kültür-sanat alanında olgusal, kuramsal ve kurumsal düzeylerdeki değişimlerin panoramasını çiziyor. Ardından, konunun önde gelen isimleriyle “21. Yüzyılda Sanat”ı dört cepheden tartışmaya açıyor. Önümüze ayrıntılı, kapsamlı bir yol haritası çıkıyor:

-Sanat Medyası ve Mecraları: Yayın, İletişim, Eleştiri

-Kültür – Sanat Yönetimi ve Eğitimi: Yaratıcı Endüstriler, Kültür Politikaları ve Sivil Toplumun Rolü

-Müze, Vakıf, Sanat Kurumları ve Yönetim: Kültür Ekonomisi, Sermaye ve Kültür Sanat İlişkisi

-Şehir ve Kültür: Kamu ve Sivil Toplum İşbirliği, Kentsel Dönüşümden Kültürel Dönüşüme