Duyurular

nnnnnnnnnnnn

Yenibirlider Derneği Neş’e Erdok Sergisinde

Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda gerçekleşen Neş’e Erdok sergisi bugün Yenibirlider Derneği’ni ağırladı. Sergiyi gezen üyeler Galeriler ve Enstitü Yöneticisi Özlem İnay Erten ve Galeri Direktörü Oğuz Erten eşliğinde sergi turu yaptılar.

Melek Yuvası 2

Minik Sanatseverler Neş’e Erdok Sergisinde

Melek Yuvası Anaokulu’nun 5 yaş grup öğrencileri bugün Mongeri Binası’ndaki Neş’e Erdok sergisini ziyaret etti. Resimleri inceledikten sonra atölye çalışması yapan minik sanatseverler, hem sergiden esinlenerek kendi resimlerini yaptılar hem de sanatçı ile tanışma imkanı buldular.

İdea Çocuk 2

İdea Çocuk Akademisi Neş’e Erdok Sergisinde

Her yaştan ziyaretçilerini ağırlayan Neş’e Erdok sergisinin bugünkü ziyaretçileri, İdea Çocuk Akademisi’nin 5-6 yaş grup öğrencileri oldu.Galeri Sorumlusu Gamze Güler, minik sanatseverlere bina ve sanatçı hakkında bilgi verdi.

screen-shot-2018-05-07-at-13-55-27

Yeni Yayın: Zero Hipotez |Fragmanlar

Türkiye’de 1968 Kuşağı sanatçılarının önemli temsilcilerinden olan ve yaklaşık elli yıldır Paris’te yaşayan Utku Varlık, Bozlu Art Project’te gerçekleşecek Zero Hipotez isimli sergisiyle eş zamanlı olarak yayımlanan Zero Hipotez: Fragmanlar isimli kitabında yaşamında iz bırakan kişi ve olayları bizimle paylaşıyor. “Alternatif bir günce” niteliğindeki kitap, sanatseverlerin belleğinde yer eden düşsel resimleriyle zihindekileri görselleştiren, imgelerle zamanlar arası kolajlar yapan bir ressamın bunu ilk kez yazıya dökme …

Nazlı Pektaş 1

Nazlı Pektaş ve Sanat Tarihi Grubu Neş’e Erdok Sergisinde

Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda açılan Neş’e Erdok sergisi, Nazlı Pektaş ve sanat tarihi grubuyla buluştu. İzleyiciler Galeriler ve Enstitü Yöneticisi Özlem İnay Erten’den “Zaman Kuşu” isimli kitap ve sergi hakkında detaylı bilgi aldı.

Murat Germen 1

Sanatçı Konuşması: Murat Germen

Murat Germen, 13 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında Bozlu Art Project Nişantaşı’nın ev sahipliği yaptığı Bulut/ Cloud isimli sergisini anlattığı Özlem İnay Erten moderatörlüğünde gerçekleşen sanatçı konuşması sanatseverler ile buluştu. ( 14 Nisan 2018) Sergide yer alan çalışmalar, tecrübeli bir fotoğrafçının yıllar boyunca, farklı coğrafyalardaki seyahatleri esnasında tanıklık ettiği, doğanın belki de en etkileyici ve değişken görselliğini oluşturan bulutlara …

bzl_2799-yeni-1

Spot Projects Akşam Programı Neş’e Erdok Sergisinde

Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda açılan “Zaman Kuşu” isimli Neş’e Erdok sergisi, SPOT.TER akşam programı ziyaretçilerini ağırladı. Katılımcılar Bozlu Art Project Direktörü Oğuz Erten ve Galeriler ve Enstitü Yöneticisi Özlem İnay Erten’den sergi ve sanatçı hakkında bilgi aldılar. Bozlu Sanat Yayınları’ndan çıkan “Zaman Kuşu: Neş’e Erdok’un Yaşamı ve Sanatı” kitabı paralelinde hazırlanan sergi 3 Nisan-9 Haziran tarihleri arasında ziyaret edilebilir. …

img_7256

Üniversite Öğrencileri Neş’e Erdok Sergisinde

3 Nisan  Salı akşamı Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda açılan Neş’e Erdok’un “Zaman Kuşu” isimli sergisi grup ziyaretçilerini ağırlamaya üniversite öğrencileri ile başladı. Sergiyi ziyaret eden öğrenciler Galeriler ve Enstitü Yöneticisi Özlem İnay Erten’den, Neş’e Erdok’un yaşamı ve eserleri hakkında bilgi aldı.

acilis-forp

“Zaman Kuşu” İzleyicileriyle Buluştu

Figür resminin önde gelen temsilcilerinden Neş’e Erdok’un “Zaman Kuşu” isimli sergisi, 3 Nisan Salı akşamı, Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda açıldı. Oğuz Erten’in yazdığı “Zaman Kuşu: Neş’e Erdok’un Yaşamı ve Sanatı” isimli kitap dolayısıyla hazırlanan sergide, Neş’e Erdok’un 1970’li yıllarda ürettiği eserlerinden günümüze dek uzanan geniş bir seçki yer alıyor. Sergi 3 Nisan-9 Haziran 2018 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

1/6